Twilight's Eve ORPG 1.15

Post Reply
SViper

Twilight's Eve ORPG 1.15

Post by SViper » Sat Nov 11, 2017 8:49 am

Hello,
Here is the Twilight's Eve ORPG 1.15 Beta and Spell Test Map for Twilight's Eve ORPG, but it's buggy. The authors said if someone interested in continue this map then go ahead. So I want that someone or some people who interested in this map continue it or atleast fix these bugs:
  • At new Job you lose Points you used at previous Job (my brother thinks this is a feature of map even this time when you pick up new Job your level stays actually same as it was before Job).
  • After loading character from previous session you no more get Points for new levels.
  • Me and my brother went trough first Dungeon once and after we beat that Dungeon we both got no items at all (I remember usually you get a random item that Dungeon can provide even it's not for your class). So probably there is no items drop in other Dungeons as well.
  • Can't access Rite of Passage.
Thank you in advance.

Laba diena,
Čia yra Twilight's Eve ORPG 1.15 Beta ir Spell Test Map senam geram Twilight's Eve ORPG, bet 1.15 versija turi bugų. Autoriai sakė jeigu kas susidomėjo ir norėtu tęsti šį žemėlapį, tai pirmyn. Taigi aš norėčiau, kad kas nors, kad ir keli žmonės, kurie susidomėjo tęstų šį žemėlapį arba bent sutvarkytu šias klaidas:
  • Naujeme Jobe prarandi taškus kurios panaudoji (mano brolis mano, kad tai žemėlapio funkcija, kad ir dabar pasiėmus naują Jobą tavo lygis išlieka toks pat koks buvo prieš naują Jobą).
  • Pakrovus žmogeliuką iš praeitos sesijos žmogeliukas nebegauna taškų už naujus lygius.
  • Aš su brolių perėjome primajį Dungeoną/Požemį, bet praėjus jį negavome jokių daiktų (seniau kiek pamenu gaudavome bekokį daiktą galimą tame Dungeone, kad ir ne mūsų klasei).
  • Negalima įeiti į Rite of Passage.
Ačiū iš anksto.

Post Reply